Aż ciarki przechodzą! Tak Natalia Kaczmarek zdobyła złoto ME i pobiła Rekord Polski [WIDEO]

Data:

Aż ciarki przechodzą! Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów. Nasza zawodniczka pobiła jednocześnie Rekord Polski, który należał przez kilkadziesiąt lat do legendarnej Ireny Szewińskiej. Dlatego będzie to historyczne wydarzenie! 

Rekord należący do legendarnej Ireny Szewińskiej miał już długą brodę. Zmarła sześć lat temu słynna biegaczka rekord 49,28 s. ustanowiła na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku. Teraz, po prawie 50 latach (!), ten rekord pobiła Natalia Kaczmarek.

Od 10 czerwca 2024 roku nowy rekord Polski na 400 metrów wynosi 48,98 sekund i należy do Natalii Kaczmarek. Ten bieg przejdzie do historii.

Cały bieg możecie zobaczyć na poniższym wideo. Od razu możemy powiedzieć, że na koniec idzie się wzruszyć, gdy komentatorzy niemal równo krzyknęli, że Natalia Kaczmarek pobiła wieloletni Rekord Polski. Zobaczcie sami i przeżyjcie te emocje.

Tu mamy równie wspaniały obrazek. Natalia Kaczmarek tuż po mecie nie ukrywała wzruszenia, gdy dotarło do niej, że pobiła słynny Rekord Polski należący przez kilkadziesiąt lat do legendarnej Ireny Szewińskiej.

Na koniec jeszcze zdjęcia z dekoracji. Poza Natalią Kaczmarek, swój medal odebrała także kapitalna Ewa Swoboda.

WYBRANE DLA CIEBIE