Wojciech Kowalczyk: Mam najlepszego kandydata na stanowisko selekcjonera

Data:

Coraz to nowe nazwiska pojawiają się na medialnej giełdzie poszukiwań nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W spekulacjach najwięcej pojawia się trenerów zagranicznych i to popiera Wojciech Kowalczyk. Srebrny medalista olimpijski z 1992 roku ma swojego faworyta.

Kto nowym selekcjonerem? To pytania zadają sobie chyba wszyscy kibice piłki nożnej w Polsce. 31 grudnia kończy się kontrakt z Czesławem Michniewiczem i od tego dnia nasza kadra będzie bez trenera. Nowego szkoleniowca powinniśmy poznać bowiem dopiero w styczniu.

Według medialnych spekulacji, na razie przeważa opcja zagraniczna. Popiera to Wojciech Kowalczyk. – Chciałbym w tym momencie kogoś z zagranicy. Kogoś, kto tu przyjedzie i to wszystko posprząta, pozamiata – powiedział w Kanale Sportowym.

Jego zdaniem najlepszym kandydatem jest Marcelo Bielsa. – To jest najlepsza kandydatura – ogłosił Kowalczyk. – Obejrzał ponad 50 meczów reprezentacji – dodał prowadzący program Michał Pol, odnosząc się do konferencji, którą Bielsa zorganizował przed startem mundialu. Opowiadał na niej o reprezentacji Polski i wytypował swoją jedenastkę na podstawie meczów, które obejrzał. – I żyje! I obejrzał to w krótkim czasie. Nie tak jak my przez pięć lat. On obejrzał to przez dwa, trzy miesiące. Dlatego też jestem za nim – żartobliwie mówił Kowalczyk.

Marcelo Bielsa od lutego 2022 roku jest bezrobotny. To wówczas, po kilkuletniej kadencji został zwolniony z Leeds United. Obecnie jego nazwisko mocno łączone jest również reprezentacją Urugwaju.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE