„To jak siarczysty policzek”. Ujawnili miejsce Roberta Lewandowskiego w Plebiscycie „PS”

Data:

Robert Lewandowski nie ma dobrego czasu. Nie dość, że na boisku idzie mu ostatnio średnio, to również poza nim nie jest różowo. Pokazał to dobitnie Plebiscyt Przeglądu Sportowego, w którym Robert Lewandowski po raz pierwszy od wielu lat wypadł poza czołową „dziesiątkę”. To jednak nie koniec, bo ujawniono dokładne miejsce „Lewego” w Plebiscycie.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego to najstarsze tego typu wydarzenie w naszym kraju. Po raz pierwszy został on zorganizowany w 1926 roku. W tym roku odbyła się 89.edycja Plebiscytu na Najlepszego Sportowca, którego organizatorem jest Przegląd Sportowy, a od kilku lat dołączyła do niego Telewizja Polsat.

W ostatniej dekadzie niemal tradycją było czołowe miejsce Roberta Lewandowskiego. To właściwie był pewnik. Częściej zastanawiano się raczej, czy kapitan reprezentacji Polski triumfuje, czy będzie musiał się zadowolić „jedynie” miejscem na podium. W tym roku jest zupełnie inaczej.

Robert Lewandowski po raz pierwszy bowiem od wielu lat wypadł poza pierwszą „dziesiątkę”. Kibice nie docenili tytułu króla strzelców La Liga, czy mistrzostwa Hiszpanii z drużyną FC Barcelona. Fatalny wynik „Lewego” to przede wszystkim wypadkowa katastrofalnych eliminacji do EURO 2024.

Które miejsce dokładnie zajął Robert Lewandowski? To może być szokująca odpowiedź. „Lewy” w Plebiscycie Przeglądu Sportowego zajął dopiero 17.miejsce. Wyprzedzili go chociażby hokeista Krystian Dziubiński (12.miejce), snowboardzista Oskar Kwiatkowski (13.miejsce), czy pływak Krzysztof Chmielewski (14.miejsce).

Sam Robert Lewandowski zachował się jednak z pełną klasą. Po Gali pogratulował zwyciężczyni Plebiscytu. Plebiscyt wygrała Iga Świątek.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE