Robert Lewandowski: Takie spotkania budują drużynę. Teraz możemy tylko zyskać

Data:

Tak szczęśliwego Roberta Lewandowskiego w koszulce reprezentacji Polski nie widzieliśmy już dawno. Kapitan poprowadził nas bowiem do awansu na EURO 2024. W pomeczowej wypowiedzi podkreślił, że takie spotkania potrafią zbudować zespół. 

Horror z happy endem. Taki był finał barażów, w którym wygraliśmy po rzutach karnych z Walią. Pierwszą z jedenastek wykorzystał Robert Lewandowski. Nasz kapitan po meczu nie ukrywał ogromnej radości.

– Takie mecze są ważne. Czasami takie spotkania budują drużynę. Wiemy, jak chcemy grać. Na boisku takie rzeczy się czuje. Że tam nic przypadkowego się nie wydarza. Czasami tego tak nie widać, ale ja to na boisku czułem – mówił w pomeczowej rozmowie z mediami Robert Lewandowski.

– Jestem dziś dumny z tej reprezentacji, że po bardzo słabych eliminacjach, szybko się otrząsnęliśmy i znów jesteśmy na wielkim turnieju. Teraz możemy tylko zyskać. Wiemy, z jakimi przeciwnikami będziemy się mierzyć, ale po to się gra w piłkę. Żeby jeździć na duże imprezy. Tam chcemy bowiem pokazać to, co mamy najlepsze – podkreślał.

Robert Lewandowski odniósł się także do hymnu zagranego przed meczem. Kapitan naszej reprezentacji podkreślił, że nie było go słychać, dlatego wszyscy piłkarze chcieli go odśpiewać po meczu z kibicami.

Robert Lewandowski: Dla nas był to fajny moment. Miałem ciarki

– Przed meczem trochę się wkurzyliśmy. Naszego hymnu nie było bowiem w ogóle słychać. Trochę patrzyłem na chłopaków, trochę na trybuny. Po meczu to była jedna z pierwszych myśli – żeby zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” wspólnie z kibicami, którzy tutaj przyjechali nas wspierać. Dla nas był to fajny moment. Miałem ciarki – powiedział napastnik reprezentacji Polski i FC Barcelony.

Już wiemy, z kim zagramy w grupie na EURO 2024. Naszymi przeciwnikami będą kolejno reprezentacje: Holandii, Austrii i Francji. Pierwszy mecz zagramy z Holandią 16 czerwca o godzinie 15:00.

Wszystkie mecze mistrzostw Europy EURO 2024 w Niemczech będą transmitowane przez TVP w telewizji i internecie.

WYBRANE DLA CIEBIE