Alarm w reprezentacji Polski! Do kadry musiał dołączyć nowy zawodnik

Data:

Reprezentacja Polski. Wygląda to na prawdziwy alarm w naszej kadrze. Trener Michał Probierz już na początku zgrupowania przed EURO postanowił dowołać dodatkowego zawodnika. Wszystko ze względy na uraz Bartosza Slisza.

Bartosz Slisz z dolegliwościami zdrowotnymi pojawił się na zgrupowaniu, które od niedzieli trwa w Warszawie. Pomocnik Atlanty United narzekał na na drobny uraz stawu skokowego. Choć mówi się, że uraz ten jest niegroźny, to selekcjoner postanowił dowołać zawodnika na tę pozycję.

Michał Probierz postanowił dowołać Jakuba Kałuzińskiego. Jakub Kałuziński, jest środkowym pomocnikiem, ma 21 lat i do tej pory był reprezentantem młodzieżowej reprezentacji Polski. Na co dzień gra w Turcji, w barwach Antalyasporu. W minionym właśnie sezonie zagrał 35 spotkań, zanotował dwie asysty.

– Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz poinformował, że do zgrupowania kadry narodowej, przygotowującej się do towarzyskich spotkań z Ukrainą i Turcją oraz turnieju finałowego UEFA EURO 2024, dodatkowo powołany został Jakub Kałuziński (Antalyaspor Kulubu) – napisał PZPN w oficjlanym komunikacie.

-21-letni pomocnik w minionym sezonie w barwach Antalyasporu Kulubu rozegrał łącznie 35 spotkań, notując w nich dwie asysty. Jakub Kałuziński ma za sobą występy w juniorskich i młodzieżowej reprezentacji Polski. Będzie to dla niego debiutanckie powołanie do seniorskiej kadry narodowej – dodano w komunikacie.

O tym, czy Jakub Kałuziński pojedzie na EURO, przekonamy się 7 czerwca. Tego samego dnia reprezentacja Polski zagra mecz towarzyski z Ukrainą.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE