Nie tylko Lewandowski. Dwaj inni reprezentanci również nie zagrają z Holandią

Data:

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Holandią. To już pewna informacja, która została oficjalnie potwierdzona przez lekarza naszej reprezentacji. To jednak nie koniec kłopotów. Okazuje się bowiem, że w naszym pierwszym meczu na EURO może zabraknąć dwóch kolejnych zawodników.

Wyraźnie nie mamy szczęścia. Co prawda oba mecze przygotowawcze wygraliśmy, i to z silnymi przeciwnikami, ale naszym problemem są urazy. W meczu z Ukrainą bardzo groźnej kontuzji doznał Arkadiusz Milik oraz nieco lżejszej Taras Romanczuk. Po meczu z Turcją kontuzjowany jest Robert Lewandowski i dwaj inni zawodnicy.

Poza Robertem Lewandowskim kontuzjowani są także Karol Świderski i Paweł Dawidowicz. Obaj przedwcześnie zakończyli towarzyski mecz z Turcją. Pierwszy doznał kontuzji w trakcie radości po strzelonej bramce, zaś drugi w trakcie pierwszej połowy. Na drugą już nie wyszedł.

– Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni – mówi lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

To oznacza, że nie zagrają z Holandią. Mecz z reprezentacją „Oranje” jest w niedzielę, a więc za 5 dni. Jeśli Paweł Dawidowicz i Karol Świderski dopiero za 3-4 dni wrócą do pełnego treningu, to możemy z całą pewnością stwierdzić, że zabraknie ich w spotkaniu otwierającym dla nas turniej mistrzostw Europy.

Początek EURO 2024 już w najbliższy piątek. Wszystko zacznie się od meczu otwarcia, w którym gospodarze Niemcy zagrają ze Szkocją. Polska swój pierwszy mecz zagra w niedzielę o godzinie 15. Transmisje wszystkich spotkań w TVP.

WYBRANE DLA CIEBIE