„Paskudny uraz”. Nowe informacje w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego

Data:

Spełnił się czarny scenariusz. Robert Lewandowski w meczu z Turcją doznał urazu, który wykluczy go z pierwszego spotkania EURO 2024. Piłkarscy eksperci są tym zszokowani. Jeden z nich napisał nawet, że uraz Lewandowskiego jest „paskudny”.

– U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu przeciwko Austrii – poinformował lekarz Jacek Jaroszewski na oficjalnej stronie PZPN.

To duży problem. Poza Lewandowskim bowiem w meczu Holandią niemal na pewno nie zagrają także Paweł Dawidowicz i Karol Świderski. O ich problemach zdrowotnych więcej pisaliśmy TUTAJ.

Wracając jednak do Roberta Lewandowskiego. Jego kontuzja wręcz wstrząsnęła polskimi ekspertami piłkarskimi. – Naderwany mięsień dwugłowy? Nie mam zatem przekonania, czy Robert zdąży na następne mecze. Paskudny uraz – skomentował Mateusz Borek na portalu „X”.

– Wydawało się to wszystko zbyt piękne aby było prawdziwe w naszej kadrze. 8 meczów bez porażki, 2 ostatnie mecze przed EURO2024 wygrane, W. Szczęsny w formie, ofensywa strzela, młodzież szturmuje i umacnia pozycje w drużynie ale nie!…problemy zawsze muszą być – napisał Cezary Kucharski, były reprezentant Polski i uczestnik Mundialu w 2002 roku.

Niektórzy wskazują już nawet następcę Roberta Lewandowskiego. – Czyli Adam Buksa naszym napastnikiem Nr 1 na mecz otwarcia z Holandią – napisał Łukasz Gikiewicz.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na EURO 2024 już w najbliższą niedzielę. Mecz Polska – Holandia w niedzielę o godzinie 15.

WYBRANE DLA CIEBIE