Zadzwonili do organizacji, która wywołała burzę z Marciniakiem. Takiego wywiadu nie było dawno

Data:

Nie milkną echa „afery” z Szymonem Marciniakiem w roli głównej. Po tym jak UEFA zdecydowała się nie odsuwać polskiego sędziego od finału Ligi Mistrzów, głos zabrał przedstawiciel stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Niektóre odpowiedzi naprawdę potrafią zaskoczyć.

Dla Szymona Marciniaka były to na pewno trudne godziny. Jeszcze rano Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego podawał, ze polski sędzia został odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów. Wszystko przez zgłoszenie antyrasistowskiego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Poszło o to, że Szymon Marciniak wziął udział w kongresie biznesowym firmowanym przez Sławomira Mentzena, przedsiębiorcę i polityka Konfederacji.

Szymon Marciniak wystąpił tam jednak z typowo motywacyjnym przemówieniem. Nie miało to nic wspólnego z polityką. Tymczasem przez taką akcję i oświadczenie „Nigdy Więcej” w wielu popularnych i opiniotwórczych mediach w Europie można była przeczytać, że „Marciniak miał uczestniczyć w antysemickim spotkaniu”. Tak pisała chociażby włoska La Gazzetta.

Portal goal.pl skontaktował się z przedstawicielem stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. Na pytanie, czy zastanawiali się, widząc eskalację, co zrobią, gdy UEFA Marciniakowi jednak finał zabierze, pan Rafał Pankowski odpowiedział: – „Wierzyliśmy, że wszystko skończy się dobrze”.

Redaktor portalu goal.pl zapytał również, dlaczego celem ich oświadczenia był akurat Szymon Marciniak. Przecież na kongresie „Everest” było dużo więcej prelegentów. Z odpowiedzi przedstawiciela „Nigdy Więcej” wynika, że był po prostu najbardziej znaną postacią. Dlatego oświadczenie dotyczyły właśnie jego. Poniżej cytat z wywiadu.

– Myślę, że zarówno dla mnie, jak i dla pana i szerokiego grona odbiorców, Szymon Marciniak był po prostu najbardziej znaną osobą. Cały event opierał się na tym, że wystąpi na nim Sławomir Mentzen, a zaraz po nim Szymon Marciniak.

Cały wywiad dla goal.pl możecie znaleźć TUTAJ.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE