Robert Lewandowski i jego piłkarz idealny. Wybór padł na byłych kolegów z drużyny

Data:

Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla TVP Sport. Oprócz zwykłej rozmowy kapitan reprezentacji Polski został również zapytany o stworzenie piłkarza idealnego. Wybory 35-letniego gwiazdora Barcelony nie są specjalnie zaskakujące.

Lewandowskiego zapytano o kilka piłkarskich cech i atrybutów, które miał przypisać do danego zawodnika, jako do tego, który prezentował się pod jakimś względem najlepiej. Wyróżniono najlepszą prawą i lewą nogę, mentalne nastawienie, boiskową wytrzymałość, elegancję oraz inteligencję, a także największe przyśpieszenie na pierwszych metrach.

Jeżeli chodzi o prawą nogę, Lewandowski nie mógł się zdecydować, natomiast przy pytaniu o lewą, natychmiast wymienił genialnego Holendra, Arjena Robbena. Nastawienie mentalne Lewandowski przypisał z kolei do Joshuy Kimmicha, a boiskową wytrzymałość do Arturo Vidala.

Xabi Alonso i Thomas Müller to kolejno największa elegancja i największa boiskowa inteligencja zdaniem „Lewego”. Największe przyśpieszenie Polak powiązał z Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, choć z przymrużeniem oka brał też pod uwagę Kamila Grosickiego.

Lewandowski dostał też bonusowe pytanie o to, jaką jedną cechę zabrałby od jakiegoś piłkarza. Najlepszy strzelec ubiegłego sezonu ligi hiszpańskiej wymienił Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, od których wziąłby drybling na małej przestrzeni.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE