Piotr Zieliński dostałby powołanie za nazwisko. Wymowne słowa Michała Probierza

Data:

Już 14 marca Michał Probierz ogłosi kadrę na zbliżające się barażowe mecze, które zadecydują o losie reprezentacji Polski w kwestii wyjazdu na Euro 2024. Oprócz grona pewniaków, wśród powołanych ma znaleźć się kilka niespodzianek.

21 marca zagramy na Stadionie Narodowym z Estonią. Jeżeli wygramy, to pięć dni później na wyjeździe przyjdzie nam zmierzyć się z kimś z dwójki Walia–Finlandia. Wygrany tego spotkania pojedzie na turniej do Niemiec.

Jak zwykle przed tak ważnymi spotkaniami biało-czerwonych wiele dyskutuje się o powołaniach. Patrząc na formę poszczególnych graczy, martwić może sytuacja Piotra Zielińskiego, który jest skonfliktowany z właścicielem Napoli, Aurelio De Laurentiisem.

Zieliński nietykalny u Probierza

W związku z tym Polak nie dostał się do kadry „Błękitnych” na fazę pucharową Ligi Mistrzów, a i w samej Serie A nie jest już absolutnie kluczowym piłkarzem drużyny z południa Włoch. To niepokoi polskich fanów, bowiem 29-letni pomocnik jest nam potrzebny  w dobrej dyspozycji, jak nigdy wcześniej.

Znany dziennikarz Roman Kołtoń poruszył temat Zielińskiego na kanale Meczyki.pl w programie o nazwie „International Level”. Kołtoń opowiedział, co usłyszał od selekcjonera Probierza na temat byłego gracza Udinese.

– Rozmawiałem z Michałem Probierzem na temat Zielińskiego i on powiedział mi, że nawet jakby Zieliński nie grał w klubie, to i tak dostałby powołanie do reprezentacji. Probierz ma do niego zaufanie – powiedział Kołtoń.

Zieliński w bieżącym sezonie rozegrał łącznie 30 meczów we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy gole i zanotował trzy asysty.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE