Jest potwierdzenie! Lech Poznań nie rezygnuje z walki o utalentowanego skrzydłowego

Data:

Kajetan Szmyt wciąż może trafić do Lecha Poznań. Potwierdził to w rozmowie z portalem Weszło Rafał Grodzicki, dyrektor ds. sportu Warty Poznań.

Kajetan Szmyt ma za sobą bardzo dobry sezon. Szczególnie dobrze grał wiosną. Ogółem zdobył 3 bramki i zaliczył 6 asyst w PKO BP Ekstraklasie. Dał się poznać jako dynamiczny skrzydłowy z dobrą techniką, który nie boi się pojedynków jeden na jeden i często je wygrywa.

Nic więc dziwnego, że po sezonie stał się ciekawym obiektem transferowym. W maju i czerwcu najwięcej mówiło się, że skrzydłowy zasili Lecha Poznań i będzie naturalnym następcą Michała Skórasia, sprzedanego do Club Brugee.

Dni jednak mijały, a w tej sprawie nie działo się nic nowego. W międzyczasie pojawiła się nawet informacja, że Kajetan Szmyt może odejść do MLS. Taki kierunek rzeczywiście był realny, potwierdził go m.in. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, ale w tej kwestii też nic się nie wydarzyło.

Teraz okazuje się, że Lech Poznań wcale nie zrezygnował i Kajetan Szmyt wciąż może trafić do „Kolejorza”. – Czy Lech pyta? Nie tylko, są zapytania z wielu klubów – powiedział dyrektor ds. sportu Warty Poznań Rafał Grodzicki dla portalu Weszło.

– Jest konkretna kwota, którą chcemy na tym chłopaku zarobić. Jeśli to się nie wydarzy latem, nie jest wykluczone, że zostanie z nami do grudnia, a wtedy jestem pewny, że ta cena wzrośnie. W czerwcu spędził kilka dni na zgrupowaniu u Fernando Santosa, pojechał na kadrę U-21… Nie wygląda jak młodzieżowiec, to już poziom piłkarski doświadczonego ligowca – podkreślił w rozmowie z Weszło.

Według nieoficjalnych informacji Warta Poznań wycenia swojego zawodnika na 1 milion euro.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE