Kolejny Polak w Serie A. Reprezentant Polski oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie!

Data:

Mamy kolejnego Polaka we włoskiej Serie A. Nowym zawodnikiem Empoli został Szymon Żurkowski. 7-krotny reprezentant Polski został wypożyczony z drugoligowej Spezii do końca sezonu, przy czym Empoli zapewniło sobie prawo pierwokupu.

„Empoli FC ogłasza, że osiągnęło porozumienie ze Spezią Calcio w sprawie czasowego pozyskania, z opcją wykupu, piłkarza Szymona Żurkowskiego” – napisano na oficjalnej stronie internetowej Empoli.

Szymon Żurkowski był już zawodnikiem Empoli. W sezonie 2021/22 był tam wypożyczony z Fiorentiny i przeżywał chyba najlepszy czas w swojej karierze we Włoszech. W Empoli w 35 ligowych meczach zdobył 6 bramek oraz zaliczył 3 asysty. Do tego dorobku należy jeszcze dodać 2 występy w Pucharze Włoch.

W Empoli mają więc nadzieję, że teraz Żurkowski nawiąże do tamtej formy. Nie ma bowiem co ukrywać, że ostatnie 1,5 roku dla polskiego pomocnika było wyjątkowo nieudane. Najpierw stracił pół roku siedząc na ławce w Fiorentine, a po transferze do Spezii wcale nie było lepiej. Z tym zespołem spadł przecież do Serie B. Miejmy więc nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej.

Szymon Żurkowski w formie na pewno przyda się Empoli. Nowy-stary klub Polaka zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w ligowej tabeli Serie A. Do miejsca dającego utrzymanie brakuje im jednak tylko dwóch punktów.

Redakcja Brameczki.pl poleca również:

WYBRANE DLA CIEBIE